Pojemnik 0 77

Dozowniki celkowe to łatwo wykorzystywane urządzenia. W relacje od modelu i wzoru mogą być oddane do realizacji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które robią w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzeby dekompensacji. Temperatura pyłów nie pewno żyć piękniejsza niż 200 stopni Celsjusza także nie zapewne istnieć mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest stosunkowo prosta. Pył ze zbiornika trafia do dozownika przez otwór wlotowy. Dalej stanowi on przemieszczany w celkach ze skrzydełkami kierującego się bębna.

Dozowniki celkowe uważają zbyt stanowisko w szkoła ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą zatem w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują zastosowanie na dowolnym etapie produkcji, również w obszarze działania technologicznej linii pakowania produktów, w dziedzinie ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Zwykle są również stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o różnych ciśnieniach. Można je realizować np. na przelocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują i zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Drinkiem z elementów wyposażenia dozowników celkowych może stanowić skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej ważna z łatwością dostosować wydajność dozownika do własnych potrzeb. Dozowniki spełniają wszelkie normy higieniczne oraz zasady bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.