Zaburzenia psychiczne lekowe

Cyklotymia jest określana, jako małe zaburzenie psychiczne, określane również jako stan depresyjny, który zawsze zawsze nie wymaga leczenie farmakologicznego. Cyklotymia często porównywalna jest do dystymii, jednak oba schorzenia psychicznie dość mocno się z siebie różnią.

Zaburzenie psychiczne W poniższym artykule skupimy się na określonym zaprezentowaniu, czym jest przedstawiona anomalia psychiczna. Zaczynając to z początku, cyklotymia jest zaburzeniem psychicznym. Potrafi istnieć czynnikiem wysyłającym do stworzenia choroby afektywnej dwubiegunowej. Jej rozpoznanie jest dodatkowe zazwyczaj w głównej i trzeciej części życia człowieka, składa się zazwyczaj z nadużywaniem alkoholu oraz doprowadza do całej destabilizacji w mieszkaniu społecznym.

Leczenie Oczywiście, wykryta cyklotymia powinna stać już poddania leczeniu. Jednak, jak wspomniano wcześniej, nie będzie wtedy stricte leczenie farmakologiczne, odpowiednie do systemu leczenia depresji, bowiem podawane preparaty będą tworzyły często zadanie stabilizujące nastrój, a dopełnieniem leczenia będzie psychoterapia.

Fazy Zapadnięcie na cyklotymię prezentuje się uciążliwymi zmianami nastroju. Ważna ją podzielić na dwie fazy:

Faza subdepresji, na jaką koncentrują się: abulia, czyli problem z podejmowaniem decyzji, apatia, spadek libido oraz permanentne zmęczenie i punkty z koncentracją, zaburzenia łaknienia, bezsenność, ciągłe poczucie pustki, smutku i minusa wsparcia, nieumiejętność odczuwania przyjemności, zaniedbywanie się, brak energii, pesymistyczne planuje i wycofanie społeczne. Faza hipomanii, czyli dobry stan, wesołość, euforia, wysoka samoocena i pewność siebie, wzmożony popęd seksualny, pobudzenie psychoruchowe i ograniczone zapotrzebowanie na sen, gonitwa myśli, słowotok, spadek zdolności analitycznego myślenia, kłopoty z koncentracją uwagi, siła i wrogość, poczucie mocy i entuzjazm, podejmowanie ryzykownych zachowań, urojenia.

Wada ta zazwyczaj pojawia się u osób, które cierpią na dwubiegunowość. Gra tym pomysł są więcej takie składniki jak wysoki poziom kortyzolu, niski poziom serotoniny, jak i dodatkowo stresujące sytuacje. Także bardzo ogromny nacisk pamiętają również wychowanie i środowisko, w jakiej są potencjalnie chorujące osoby.